V současné době se neoperační zpevňování obličeje zdá být bezpečnější a také dostupnější variantou, která přitom dokáže odstranit celý komplex změn způsobených věkem. Pohovořme si o tom, které procedury tento termín zahrnuje, jaké jsou jejich zvláštnosti a jaký je finální efekt jejich provedení.
Neoperační zpevňování je často prováděno cestou injekčního zavádění různých výživných roztoků. Tyto látky jsou vpraveny pevnou jehlou do kůže a jednotlivé jejich složky stimulují obnovu buněk, což vede k viditelnému zlepšení stavu kůže. Za nejoblíbenější techniky jsou obvykle pokládány mezoterapie, biorevitalizace a botoxové injekce.
Mezoterapie
Kúra se skládá ze 3-4 sezení prováděných vždy s přestávkou 10-14 dní. Hlavním cílem je nasycení pokožky prospěšnými látkami podporujícími přirozenou tvorbu kolagenu, elastinu, kyseliny hyaluronové a dalších činitelů působících jako prevence procesu stárnutí. Aktivace regeneračních procesů napomáhá zvýšení pružnosti pokožky.
Biorevitalizace
Patří rovněž k procedurám vyžadujícím kúru více sezení – zhruba čtyř – vždy s dvoutýdenní přestávkou. Procedura předpokládá opakované zavedení směsi na bázi kyseliny hyaluronové do kůže. V důsledku toho je v ní optimalizována vnitřní vodní rovnováha. Hyaluronová kyselina napomáhá zavodnění pleti. Molekuly vody vyplňují vpadliny způsobené vráskami a zlepšují celkový stav pokožky. Indikací k provedení biorevitalizace jsou vrásky, vysychání, olupování, pokles tonusu a elasticity pleti. Metoda je vhodná rovněž jako prevence ochablosti měkkých tkání.
Botoxové injekce
Také injekce botulotoxinu jsou používány jako prostředek ke zpevnění pokožky tváře. Injekce jsou zaváděny do určitých bodů obličeje a botulotoxin paralyzuje činnost nervových zakončení v obličejových svalech. Ty se pak nemohou buď vůbec nebo jen minimálně pohybovat. Kůže se v důsledku toho vypíná a vrásky se vyhlazují. Botulotoxin působí rovněž proti nadměrnému pocení. Procedura je prováděna jednorázově. Účinek vydrží asi 6-10 měsíců.
Zpevňování obličeje je prováděno také za pomoci speciálních přístrojů. Tyto metody se těší kladnému ohlasu a uznání klientů, neboť jsou nejen neoperační, ale vůbec neinvazivní, nenarušují tedy celistvost kůže, jsou naprosto bezbolestné, nevyžadují anestézii a doba rekonvalescence je minimální, nejčastěji žádná. Neinvazivní přístrojový lifting je úspěšně uplatňován při ošetření problémových partií těla i tváře. Nejoblíbenějšími metodami jsou v této kategorii zásahů RF lifting a laserový lifting.
RF lifting
Neinvazivní radiofrekvenční lifting je účinnou metodou založenou na působení radiofrekvenčních vln. Energie při něm působí na problémovou partii bodově, dochází k řízenému ohřevu kůže a podkožního tuku, jsou optimalizovány procesy výměny látkové a podnícena produkce složek nezbytných k uchování mladistvého vzhledu pleti. Lifting pomocí radiofrekvenčních vln se provádí v rámci kúry sestávající z 5-10 sezení. Efekt procedury je viditelný zhruba po 2-3 týdnech. Kůže se vypíná, nabývá potřebnou elasticitu, vrásky se postupně vyhlazují a jejich velikost se zmenšuje.
Laserový lifting
Působení laserem patří k těm nejperspektivnějším. K dosažení potřebného efektu stačí absolvovat pouhou jednu proceduru. Kůže je nejprve očištěna a poté se na ni nanáší speciální gel. Přesně směrovaný laserový paprsek pak v kůži vytváří mikroskopické trhlinky, které se organismus přirozeně snaží zhojit. To vede k aktivaci vnitřních procesů a stimulaci přirozené tvorby kolagenu. Tonus kůže se obnovuje.
Neinvazivní a neoperační lifting jsou skvělou alternativou plastické chirurgie v případech, kdy se jedná o mírnější projevy stárnutí, například o ochablou pleť a drobné vrásky.