spot_img
Thursday, January 23, 2025

Poslední články

Správné líčení podle tvaru obličeje.

Hodně žen se sice líčí pravidelně, ale dost se jich při tom i přes každodenní praxi dopouští chyb. Nestačí totiž jen přetáhnout rty rtěnkou a na řasy nanést řasenku. Líčení je třeba přizpůsobit tvaru obličeje. Pokud na to nedbáme, můžeme souměrný oválný obličej zbytečně protáhnout a užšímu dodat přímo ztrhaný vzhled… Naopak make-up přizpůsobený tvaru tváře pomáhá zkorigovat různé disproporce a výraznit přednosti.

Jak tedy vizážisté přistupují k líčení podle tvaru obličeje?

Oválný tvar obličeje je dost souměrný sám o sobě. Vizážisté pokládají oválný obličej za ideální. Jeho líčení je nejjednodušší. Ženám s tímto obrysem obličeje vyhovuje většina způsobů líčení a mohou si s nimi všelijak pohrávat. Je ovšem třeba brát v úvahu odstín pleti, barvu očí a vlasů. Majitelky oválného obličeje by si měly zapamatovat jedno základní pravidlo – jakékoli líčení je třeba nanášet směrem od středu obličeje ke spánkům a uším. Tvář tak tak získá výraznější a mladší vzhled. Pokud výrazně líčí oči, neměly by zároveň příliš barevně zvýrazňovat rty.

Jestliže tvar obličeje připomíná srdce, de facto tedy obrácený trojúhelník, jsou pro něj typické široké čelo, široce rozesazené lícní kosti a úzká až špičatá brada. Výhodou většinou je celkový štíhlý dojem. Světlým make-upem zvýrazníte bradu, nanesete ho i na čelo a nad horní okraj lícních kostí. Bradu tak opticky rozšíříte a zvýrazníte střed obličeje. Tmavším tónem pak stínujete oblasti spánků a vnější okraj tváří. Tmavší odstín jejich šířku potlačí.

Kulatý obličej bývá také plnější, což mu dlouho dodává mladistvý vzhled. Tvář je kratší a dost široká, tváře mohou být až baculaté, brada je kulatá, nevýrazná. Make-upem je třeba takovou tvář opticky protáhnout. Použijeme proto zesvětlovací odstín na čelo, pod oči, v horní části lícních kostí a uprostřed brady – zvýrazníme tak střed obličeje. Na oblast u uší směrem ke spánkům, na tváře a podél čelistí použijeme buď tmavší odstín bronzeru anebo make-up o jeden až dva tóny tmavší než je přirozená barva pleti. Celkový tvar obličeje se tímto stínováním protáhne a vzniká iluze oválu. Rty barevně příliš nezvýrazňujeme, pouze přesně vyznačíme obrysy. Pokud se tvoří podbradek, naneseme na něj vrstvu tmavého make-upu. Nos můžeme opticky zeštíhlit tmavším korektorem – lehce ho naneseme na strany nosu.

Hranatý obličej má stejnou šířku v oblasti čela, středu i brady. Spodní čelist někdy působí masivním a těžkým dojmem. Je třeba ji opticky zúžit a změkčit její vnější obrys a naopak zvýraznit střed obličeje. Make-up volíme v zesvětlujícím odstínu a nanášíme ho doprostřed čela, pod oči a nad lícní kosti a také na špičku brady. Tmavšími odstíny potlačujeme hrany obrysu – nanášíme je po stranách čela a podél dolní čelisti. Přechody odstínů musejí být jemné, roztíráme je doztracena. Stínováním vnějších koutků opticky oddálíme oči od sebe. Při líčení rtů zdůrazníme obrys horního rtu.

Optická úprava obličeje pomocí make-upu není nic tak moc složitého. Obecně platí, že to, co se vám na obličeji nelíbí, potlačíte make-upem o odstín tmavším. Přitom nemusíte rovnou kupovat dva odstíny najednou, zkuste jen do malého množství make-upu přimíchat trošku hnědošedého sypkého stínu. To, co chceme zvýraznit, naopak líčíme zesvětlujícím make-upem. A co chceme skrýt, zalíčíme kapičkou korektoru – například nosoretní rýhy. V každém případě platí, že líčení má být přiměřené okolnostem a působit přirozeně.

Poslední

spot_imgspot_img