V létě každá žena rozkvétá. Více pobytu na čerstvém vzduchu, pobyty v přírodě, na mořském pobřeží, sluníčko a vzduch dělají divy. Ovšem pokud se zatím jen těšíte a musíte denně vysedávat v kanceláři, kde čerstvý vzduch nahrazuje to, co vychází z klimatizace a sluníčko studené zářivky, není to jaksi ono…
Pokud jde o sluncem políbený vzhled pleti, mohou vám pomoci výdobytky kosmetického průmyslu. Atraktivní zlatavý nádech bezpečně a účinně dodají pleti bronzery. Existuje nepřeberné množství barevných odstínů a textur.
S označením bronzer se setkáme u mnoha kosmetických produktů. Nejčastěji mají podobu kompaktního pudru, i když existují i další. Jak si z nich vybrat?
Je jen málo pravidel, která je při tom třeba dodržet. To první zní, že bronzer vám má dodat vzhled nádechu lehké opálenosti, který bude působit přirozeně. Z toho plyne, že musíte volit barevný odstín jenom o tón, maximálně o dva tmavší, než je vaše vlastní pokožka. Jste-li od přírody velmi světlý typ, volte bronzer s průsvitnou texturou, jen lehce tónovanou broskvovým odstínem. V každém případě se však vyhněte sytým červeným nebo hnědým barvám. Do mnoha těchto pudrů jsou také přidávány mikrotřpytky, které však v denním světle mohou působit nejenom nepřirozeně, ale až komicky.
Druhé pravidlo připomíná, že bronzer má vytvořit zdání lehkého přiopálení, nikoli celotělového bronzu. Musíte s ním proto pracovat šetrně a střídmě.
Bronzer je skvělý při konturování tváře. Naneste ho lehce na spánky, pod lícní kosti, kolem brady, po stranách nosu.
Existují také bronzery tekuté, gelové a krémové. Stačí jich skutečně nepatrné množství. Tyto bronzery se nanášejí prsty nebo houbičkou na bázi nebo make-up, ještě před pudrem. Malé množství důkladně roztírejte do ztracena, lepší je přidávat, než muset likvidovat přehnaně silnou vrstvu.
Nezapomeňte kromě obličeje nalíčit všechny další odhalené části těla – dekolt, krk, ramena. Musíte opět použít jen velmi malé množství bronzeru a do ztracena roztírat, aby výsledek působil přirozeně.