Korekce mimických vrásek nemusí být tak složitá, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Problémem bývá, že když na pleť naneseme tonální krém a po něm pudr, vypadá to všechno skvěle, ale za dost krátkou dobu pleť najednou jakoby zvlhne a všechno, co jsme na ni při líčení nanesly, se ocitne přesně v těch drobných vrásečkách, které jsme si přály zakrýt. Obvykle se při tom navíc zdůrazní i kruhy pod očima.
Při maskování drobných vrásek, stejně jako jiných nedostatků pleti, je daleko nejlepším pomocníkem korektor.
Obvykle je vhodné mít dva barevné tóny korektoru – v přirozené barvě pleti, kterým výborně zamaskujeme různé drobné nedostatky, jako jsou pupínky, pigmentové skvrny a podobně. A na kruhy pod očima korektor o odstín světlejší, aby tmavá místa opticky rozzářil.
Pokud jde o konzistenci, je zřejmé, že každá textura se hodí na jiné použití. Čím je korektor tužší, tím lépe zakryje větší nedostatky, pupínky, jizvičky a podobně. Při zakrývání jemnějších nedostatků nebo větších ploch se však dobře nespojuje s pletí a působí nepřirozeně.
Na jemné a citlivé oční okolí, to znamená i na drobné vrásky kolem očí se rozhodně lépe hodí korektor tekutý nebo krémový. Pleť daleko méně vysušuje, neprohlubuje reliéf vrásek a lépe s pletí splyne. Je tedy ideální k vytvoření přirozeného vzhledu pleti, a to i na suchou pokožku. Velmi dobře vyrovnává také barevné rozdíly pleti i stíny vznikající v hlubších mimických vráskách – například v nosoretní rýze.
Na zakrytí vrásek se výborně hodí korektory s liftingovým složením, které pleť mírně vypnou. Velmi vhodné jsou k tomu rozjasňující korektory, které pleť opticky rozzáří a vrásky tak jemně zakryjí. Barva by měla být o trošku světlejší, než je přirozený odstín pleti. Účinek je okamžitý – rozjasňující korektor zredukuje vzhled jemných linek a vrásek, rozjasní stinná místa obličeje a zmírní známky únavy kolem očí.
U mimických vrásek a drobných defektů je vhodné korektor nanášet až na make up. Chybičky tak zamaskujeme dvakrát, přičemž některé skryje už make-up samotný. Také u korektoru platí, že méně bývá více. Lepší je začít se skutečně nepatrným množstvím, které budeme podle potřeby zvyšovat. Právě u mimických vrásek je třeba velké úspornosti, aby v nich korektor neulpíval a místo zakrytí je nezdůraznil.
Korektor se dá nanášet štětcem i prsty. Neroztíráme ho jako make-up, do kůže ho lehce vklepáváme. Takto zapracovaný korektor působí mnohem přirozeněji.