spot_img
Thursday, January 23, 2025

Poslední články

Melírování vlasů.

Melírování je moderní způsob probarvování vlasů. Barví se při něm jenom některé prameny nebo části vlasů. Mohou se také zesvětlit pomocí peroxidu. Při melírování tedy dochází ke kombinování a spojování různých barevných odstínů. Melírem je možné zdůraznit přirozenou barvu vlasů nebo naopak jejich barevnost radikálně proměnit.

Existuje velké množství technik melírování vlasů. Uvedeme nejprve ty základní. Na velmi krátké vlasy a k melírování pouze jedním odstínem se používá melírování přes čepici. Na pročesané vlasy se nasazuje čepice, z níž se háčkem vytahují jednotlivé pramínky, na které je nanášena barva.

Další technikou je tak zvaný tupírovaný melír. Používá se na krátké vlasy nebo na konce delších vlasů. Pročesané vlasy se tupírují. Hustota tupírování určuje intenzitu melíru. Čím více vlasů je přitupírováno k hlavě, tím méně jich bude obarveno, protože se barví pouze zbylé nenatupírované vlasy.

K melírování lze rovněž využít melírovací hřeben, jehož součástí je speciální lopatka, kam se pokládá barvený pramen vlasů. Čím více odstínů, tím více melírovacích hřebenů je třeba.

Nejčastěji používanou technikou je tak zvaný kličkovaný melír do fólie, vhodný pro krátké i dlouhé vlasy. Vlasy jsou rozděleny do několika zón a postupně po tenčích pramenech je aplikována barva. Každý nabarvený pramen se uzavře do fólie, v níž barva působí.

K moderním melírovacím technikám patří například Babylights, Balayage, Ecaille, AirTouch, Ombre, Contouring a další.

Melírovací technika Balayage.

Pochází z Francie, kde vznikla v 70. letech, ale do módy přišla relativně nedávno. Pramínky vlasů při Balayage volně drží jedna ruka a druhá zametacím pohybem nanáší barvu štětcem. Vzniká barevná směs různé intenzity, živého a přirozeného vzhledu. Většinou nepermanentní barva se aplikuje na délky a zvláště na konce vlasů, zejména na partie kolem obličeje.

Melírovací technika Ecaille.

Je jakýmsi rozvinutím Balayage. Také při ní vznikají jemné přechody a barva je volnou rukou doslova natírána na prameny vlasů. Avšak paleta používaných barev je daleko širší. Střídají se odstíny od oříškové až po medovou blond. Vzájemná hra rozmanitých odstínů ve výsledku tvoří bohatý a přirozeně zářivý účes.

Melírovací technika AirTouch.

Pomocí studeného proudu vzduchu se vyfoukávají jemné vlasy, které se zesvětlují nebo ztmavují. Velmi jemná metoda vytváří téměř nepozorovatelné barevné přechody. Celkově takto melírované vlasy působí velmi přirozeně. Metoda je velmi šetrná, vhodná pro přírodní i barvený vlas.


Melírovací technika Ombré.

Stylu Ombré se také říká „namáčení“ – Dip Dye. Barevně je velmi výrazný. Ombré barvení nepracuje s jednotlivými pramínky vlasů. Barva se aplikuje přibližně ve výši uší nebo níže nebo prostě na dolní třetinu délky a zcela zakrývá konce vlasů. Tím vzniká výrazný efekt. Barvy jsou jasně oddělené. Móda Ombré vrcholila před dvěma lety.


Melírovací technika Babylights.

Po velmi tenkých pramíncích jsou vlasy zesvětlovány o jeden, maximálně dva tóny proti původní barvě. Světlé pramínky jsou situovány zejména kolem obličeje a dodávají mu mladistvý vzhled. Vzniká přirozený dojem bohatých vlasů zesvětlených sluncem.

Melírovací technika Contouring.

Je založena na kontrastu světla a stínu. Hra světlejších a tmavších odstínů vlasů umožňuje zjemnit či zvýraznit rysy obličeje. Je to vlastně tvarování obličeje, které je známé z kosmetiky, tentokrát však pomocí tmavých a světlých tónů barev na vlasech.

Melírování se nedoporučuje provádět na vlasech s trvalou. Vyhnout se mu musíte, pokud máte vlasy poškozené. Vlasy s melírem vyžadují speciální péči, stejně jako vlasy barvené. Účinky barvy způsobují oslabení vlasu – stává se křehkým a má sklony k lámavosti. Speciální pečující přípravky dodají vlasům výživu, hydrataci a zdravý vzhled.

Poslední

spot_imgspot_img