Co to vlastně znamená – permanentní make-up? Tak zvaný permanentní make-up je metodou dočasného líčení. Nemá nahradit klasické dekorativní líčení. Je to aplikace pigmentů do horní vrstvy pleti, prováděná sterilní jehlou speciálního přístroje .
Permanentním líčením získáte dokonalý tvar obočí a dodáte mu výraznosti, řasám můžete dodat hustotu a objem a rtům svůdný tvar, přitažlivou plnost a pevný obrys. Už je nebudete muset během dne udržovat a domalovávat, ráno nebudete ztrácet čas povinným líčením a peníze, které byste vydala za kosmetiku, vám zůstanou v peněžence. Permanentní make-up umí také zaretušovat drobné nedostatky, jako jsou jizvičky nebo barevné skvrny.
Permanentní make-up se v horku neroztéká, nesmývá se při koupání, nezmizí spolu s obědem a je neslíbatelný. Obličej vypadá vždycky upraveně.
Pro ty z žen, které každodenní líčení otravuje, zároveň však chtějí nebo potřebují vypadat upraveně a výrazně, chtějí zdůraznit přednosti a skrýt nedostatky a působit vždycky efektně, je permanentní make-up skvělé řešení.
Pigment vpravený do kůže v ní vydrží dlouhou dobu. Obvykle je to 2-7 let. Permanentní make-up však na rozdíl od tetování není na celý život. Doba, po kterou přetrvá, závisí kromě množství použitých barev a kvality provedené práce také na tom, jak často se pleť obličeje obměňuje. U mladších žen je obměna o něco rychlejší. Permanentní make-up je nicméně vhodný pro klientky různých věkových kategorií a je-li správně provedený, pak i pro ty starší.
Kromě kvality pleti na barvu působí také sluneční záření nebo pot. Časem tak barva postupně ztrácí na intenzitě a bledne. Jak uvádějí zkušené make up artistky, přibližně po dvou letech se může barva začít ztrácet, ne vždycky rovnoměrně. Mohou se objevit i skvrny. Ovšem to vše je možné kdykoli upravit a oživit.
Veškeré pigmenty jsou testovány. Vyráběny jsou na bázi oxidů kovů. Ten, kdo trpí alergií na kovy, si tedy musí dát pozor. Alergii může podráždit také kovová jehla, kterou je permanentní make-up prováděn. Make up artistky, které permanentní líčení provádějí, klienty předem o všem informují.
Pigment se vpravuje do kůže do hloubky 0,5-1 mm, zatímco při tetování jde tatér až 2-3 mm hluboko. Liší se použité nástroje i pigmenty. Make-up artistka má k dispozici celou paletu pigmentů různých barev, jejichž mísením je možné získat odstín, který vyhovuje barevnému typu klientky a zároveň se jí líbí.
Při zákroku jsou používána povrchová anestetika, není bezbolestný. Pleť obličeje je přece jenom citlivá. Po zákroku nejprve vzniknou stroupky, které se zhruba po týdnu sloupnou. Proces hojení však trvá v pleti dál. Celkové vyhojení zabere dva týdny až měsíc. Proto také není možné v dřívější době požadovat nějakou korekci. Intenzita líčení se bezprostředně po zákroku může zdát příliš silná, ale když se sloupnou stroupky, poklesne až o polovinu.
Nejčastěji se permanentně líčí obočí, linky a rty, možná je i permanentní tvářenka.
Pokud jde o specializaci na permanentní make-up, existuje mnoho kurzů. Kdo si však chce kurz permanentního make-upu udělat, musí mít vzdělání zdravotníka nebo kosmetičky.
Chcete-li si permanentní make-up pořídit, hledejte kvalitní make-up artistku podle hodnocení klientek, které už ho podstoupily a nehledejte nízkou cenu. Soustřeďte se na hledání kvalitního salonu a zkušené make-up artistky.