spot_img
Thursday, January 23, 2025

Poslední články

Permanentní make-up: pro a proti.

Provedení permanentního make-upu na různých částech obličeje je dnes naprosto snadné a dostupné. Nejčastěji je tato úprava využívána u obočí, rtů a očí. Permanentní make-up má opravdu dlouhou trvanlivost a zbavuje ženu nutnosti neustále na sobě pracovat různými kosmetickými přípravky. Nicméně však každý permanentní make-up znamená především tetování.

Je to sice zvláštní, ale některé ženy zřejmě název metody zmýlí natolik, že je nenapadne, že je prováděna implantací zbarvujících pigmentů do horních vrstev kůže, kterou je přitom samozřejmě nutno narušit. Než se definitivně rozhodnete permanentní make-up podstoupit, zvažte všechna pro a proti.

Plusy permanentního make-upu.

1. Nebudete už muset myslet na to, že potřebujete stihnout se nalíčit. Jestliže vedete aktivní styl života a k tomu ještě sportujete, může pro vás být permanentní make-up velkou pomocí.

2. Kontury vyznačené permanentním make-upem jsou dokonale rovné a pevné. Pokud při běžném líčení nemáte zrovna pevnou ruku, je pro vás permanentní make-up dobrým řešením.

3. Permanentní znamená stálý. Make-up artistky mu běžně říkají „permanent“. Bude s vámi dlouho. Zbavíte se starosti o upravenost svého vzhledu na opravdu dlouhý čas. Nebudete se dostávat do nenadálých trapných situací, protože jste se nestihla nalíčit. Za mnohých okolností je právě upravený vzhled tím, co rozhoduje v náš prospěch.

Mínusy permanentního make-upu.

1. To nejdůležitější mínus se týká možných zdravotních komplikací. Důvod? Kožní lékaři upozorňují, že v současné době si může soupravu k provádění permanentu koupit prakticky každý. Mají obavy z toho, že ne každá klientka si před zákrokem ověří kvalifikaci, kterou kosmetička má. Následky nepovedeného zákroku mohou být nejenom estetické, ale i zdravotní. Jako největší nebezpečí vidí nedostatečnou dezinfekci jehly i kůže. Jak se toho vyvarovat? V zájmu každé klientky je, aby si úroveň kosmetického pracoviště, dovednost make-up artistky a také dodržování hygieny při proceduře ověřila předem a řídila se ohlasy na sítích. Nemá také váhat s žádostí o předložení certifikátu o vyškolení. Alergičky by se měly proceduře zcela vyhnout. Nikdy není od věci poradit se předem se svým lékařem.

2. Bolestivost. Jako každé tetování, i permanentní make-up budete během procedury i přes použití anestetických gelů pociťovat nepříjemně. Snášenlivost bolesti je samozřejmě individuální a také se liší podle ošetřovaného místa na těle. Pokud ale o sobě víte, že nejste příliš odolná k bolesti, raději se proceduře vyhněte.

3. Poslední mínus překvapivě souvisí s tím, co je pokládáno u této metody za plus – s její trvalostí. Móda se jak známo mění a mění se i vkus. Také ten váš se může změnit – a co potom? Je tedy třeba důkladně si promyslet, zda opravdu o tento způsob úpravy obličeje stojíte a zejména – volit takovou intenzitu, která bude pouze podporovat přirozený upravený vzhled, nebude příliš výrazná a umožní dotvoření běžným líčením, které lze snadno módním trendům přizpůsobit.

Poslední

spot_imgspot_img