Pokud toužíte po kardinální změně svého zjevu, aniž byste si přála uchylovat se k chemickým barvám, preparacím nebo melírům, pak je prodloužení vlasů pro vás to pravé. Moderní technologie vám umožňují získat dlouhé, husté a efektně působící vlasy. Pomůže vám rovněž rychle zakrýt následky nepovedeného ostříhání anebo prostě dát průchod své tvůrčí fantazii.
Prodlužované vlasy mohou mít jakoukoli délku, jakoukoli barvu, mohou posloužit při melírování nebo kolorování. Díky prodlouženým vlasům si můžete pořídit kterýkoli ze stylových účesů, na které jste se dosud neodvážila byť i jen pomyslet. Dredy a africké copy stejně jako trvalou, gofre zvlnění stejně jako klasické lokny atd. Díky prodlouženým vlasům tak můžete získat úplně nový, neočekávaný vzhled.
Prodlužování vlasů se provádí mnoha metodami. To podstatné, čím se vzájemně odlišují, je spoj – místo, kde se připevňuje prodlužující pramen na přirozené vlasy – a způsob jeho provedení. Salóny krásy nabízejí v zásadě dvě metody prodlužování vlasů – horkou a za studena.
Horká metoda. Nejčastěji označovaná jako „keratin“. Je to metoda prodloužení a zhuštění vlastních vlasů pomocí spojů z organické bílkoviny – keratinu. Každý prodlužující pramen vlasů má toto keratinové zakončení. Pokud je složení keratinu opravdu kvalitní, s minimem příměsí, jde o velmi šetrnou metodu.
Při aplikaci je keratinové zakončení roztaveno tepelnými kleštěmi a nalepeno na přirozené vlasy. Používaná teplota dosahuje sto padesáti až dvou set stupňů Celsia. V místě přilepení prodlužujících vlasů na přirozené vznikne velmi malý, nenápadný a pevný spoj. Dříve byly spoje výhradně kulaté, dnes už se používají spíše spoje ploché, které jsou ještě méně viditelné a hmatné.
Keratinová metoda prodlužování vlasů je časově náročná, obvykle je při ní použito kolem sta vlasových pramenů, jejichž připojení trvá čtyři až pět hodin. Takto prodloužené vlasy je možné mýt, fénovat, žehlit, natáčet i česat. Pro dosažení jiného odstínu je možné použít i přeliv.
Další výhodou je, že keratinový spoj je možné opět rozpustit a posunout vlas podle toho, jak dorůstají přirozené vlasy. Je však nezbytné striktně dodržet termín posunutí spojů – dvanáct týdnů. Jestliže se vlasy nechají růst déle, mohou na odrostech nad keratinovými spoji vznikat vlasové uzlíky, jakési malé dredy, které se velmi těžko vyčesávají. Poškozují se vlastní i prodlužující vlasy, někdy i velmi výrazně.
Studená metoda. Asi nejčastěji používanou studenou metodou je metoda využívající kovových kroužků – má více názvů: Micro Rings, Easy Rings a jiné. Metoda umožňuje prodloužení, zahuštění i promelírování vlastních vlasů pomocí micro rings – kovových kroužků. Přírodní vlasy různých barev i délek se za pomoci jednoduchého uchycení připnou na přirozené vlasy. Vlasové prameny se kovovými kroužky připnou k vlastním vlasům tak, že se tenký pramen protáhne kroužkem a v místě spoje se stáhne speciálními kleštěmi. Spoje se dají opakovaně znovu povolit, posunout po vlasu podle délky, v níž dorostl a opět zafixovat. Také touto metodou prodloužené vlasy je možné je možné umývat, sušit fénem, žehlit, natáčet, česat i použít na ně přeliv.
Další studenou metodou je pásková metoda, někdy označovaná jako tapex, jindy tape-in. Prodlužuje a zahušťuje vlasy pomocí lepících pásek. Přírodní vlasy různých barev a délek se jednoduše napojí na vlastní vlasy. Nastříhané vlasové pásky se prodlužují sendvičovou metodou – pásek, vlasy, pásek. Spoje lze jednoduše povolit nakapáním odstraňovače. Poté se spoj očistí a znovu aplikuje. Metoda je méně náročná na čas a umožňuje domácí aplikaci. Na druhou stranu výdrž těchto vlasů je krátká a i když se mohou fénovat, fénování trvalost spojů ještě zkracuje.
Existují i další metody, z nichž si můžete vybrat. Optimální délka vlastních vlasů před prodloužením je alespoň 20 cm. Na vlasy kratší vám v salonu nejspíš doporučí střední délku prodlužovaných vlasů a stupňovitý sestřih.