spot_img
Thursday, January 23, 2025

Poslední články

Specifika čištění pleti obličeje a přednosti jeho provedení v kosmetickém salonu.

Čištění pleti obličeje je základním prvkem celkové kosmetické péče o ni. Pravidelné čištění a celková kosmetická péče jsou podmínkou zdravé a svěže vyhlížející pleti. Čistit a ošetřovat si pleť je jistě možné i v domácích podmínkách, ne vždy se však přitom vyvarujeme některých chyb. Správný prostředek vhodný právě pro náš typ pleti a jeho správnou aplikaci i uplatnění účinku všech dostupných preparátů nebo přístrojů můžeme s jistotou předpokládat spíše u odborníka v kosmetickém salonu. To je také příčinou, proč domácí péče o pleť nemá vždycky ty výsledky, které bychom si přáli.

Profesionální čištění pleti zajistí její ozdravení a mladistvý vzhled. Poradí si s rozšířenými póry, které jsou často zaneseny vnější nečistotou, s nadměrným kožním mazem, který póry ucpává a je zdrojem mnoha problémů, s černými tečkami, komedony, pupínky a jinými kožními defekty, s nežádoucí pigmentací i prvními projevy stárnutí pleti – drobnými vráskami a ochablostí, ztrátou elasticity a tonusu.

Podle stavu a případných problematických projevů na pleti odborník volí způsob ošetření i použité prostředky. Zjišťuje eventuální kontraindikace a nabízí vhodné alternativy. Každá metoda musí být nejenom účinná, ale také bezpečná – to je devizou skutečného profesionála.

Rozlišujeme povrchové a hloubkové čištění pleti. Povrchová očista od veškerých vnějších nečistot a zbytků kosmetiky je základem každého kosmetického ošetření. Odstraňuje komedony, čistí a rozšiřuje póry. Hloubkové čištění zasahuje hlubší vrstvy kůže, cílí na ohniska potíží a zdroje ochabování pleti.

Čištění pleti je prováděno ručně a přístrojově. Při ručním čištění jsou hlavním nástrojem ruce kosmetičky, případně některé jednoduché nástroje, jako špachtle nebo štětce. Přístrojové čištění využívá vysokotechnologických aparátů umožňujících dosáhnout velkého účinku za minimálního traumatizování kůže. Oba způsoby bývají kombinovány a často jsou spojeny s dalšími kosmetickými procedurami, například s peelingem, maskou nebo kryoterapií.

Čištění pleti obličeje u kosmetičky má svoje přesná pravidla a jasně daný postup. Trvá obvykle 60 – 90 minut a sestává z několika kroků:

Přípravná fáze. Zhodnocení stavu a typu pleti, určení případných problémů a rozhodnutí o prostředcích, které budou použity.

Čištění. Nejprve povrchové čištění odstraňující vnější nečistoty – prach, zbytky líčení apod. Provádí se speciálními emulzemi a pleťovými mléky. Je-li to vhodné z hlediska dalších procedur, předchází mu napářka, která rozšíří póry a usnadní odstranění hlubokých mazových zátek a ložisek nečistoty.

Následuje hloubkové čištění. Jestliže se jedná o mechanicky vyvíjený tlak, může být pocitově nepříjemné. Stále rozšířenější je však očišťování za pomoci přístrojů, jejichž působení je neinvazivní a přitom velmi účinné. Typickým příkladem je hydrodermabraze, která pleť nejenom hloubkově vyčistí, ale zlepšuje také její prokrvení, aktivuje tvorbu elastinu a kolagenu a vyrovnává její texturu i barevnost. Moderní přístroje umožňují zároveň do pleti zavádět vyživující látky, séra a tonika.

Pravidelné důkladné očištění pleti v kosmetickém salonu udržuje zdravý, mladistvý a přitažlivý vzhled pokožky. Je vysoce efektivní a minimalizuje rizika různých komplikací.

Poslední

spot_imgspot_img