Začneme kufříkem. Na trhu je velká nabídka, mějte však na paměti, že kufřík by měl mít dvě základní vlastnosti: umožňovat přehledné uspořádání vašeho pracovního náčiní a po otevření nezabírat příliš mnoho místa. První podmínka je jasná, u té druhé možná zapřemýšlíte nad důvody. Když si ale představíte, jak jdete líčit nějakou nevěstu do pokojíku, kde už má rozložené šaty, boty, závoj, prádlo a svůdné punčošky, nejspíš vám dojde, že tam pro vás už nemusí zbýt moc místa. Takže je třeba hledat kufřík pro vás pohodlný a okolí nepříliš prostorově zatěžující, nejlépe tedy rozkládací.
Zároveň by už sám kufřík měl vaši klientelu naplňovat těmi nejlepšími očekáváními. Měl by být esteticky působivý a samozřejmě udržovaný. Pěstěná vizážistka s takto dokonalým kufříkem, to prostě nemá chybu.
Otevření kufříku by mělo nadějeplná očekávání ještě vystupňovat. Měl by působit svojí uspořádaností, čistotou, přehledností a samozřejmě – bohatstvím nabídky. A i když právě ono nebude na počátku vaší vizážistické dráhy asi zrovna oslepující, můžete omezené investiční možnosti nahradit promyšlenou volbou kvalitních značek.
Kufříky se dělají i na kolečkách. Tuhle možnost nepodceňte, budete přece mít spoustu zakázek 🙂 a tahat se těžkým kufříkem celý den je pořádná zátěž.
Pokud jde o výbavu, musíme si rovnou říci, že budete muset investovat do výrobků jiné kategorie, než nabízejí běžné drogerie. Klientky očekávají od vizážistky něco jiného, něco speciálního, něco, co není všude k mání.
Nemusíte začínat s tisíci odstínů a značek. Musíte však mít solidní zásobu odstínů make-upu pro každý barevný typ klientky. Třeba i pro problematickou pleť. A v jim odpovídajících odstínech také korektory, rozjasňovače, pudry, tvářenky, bronzery… Také oční stíny představují i v základu značně rozsáhlou barevnou paletu. Plus tužky, řasenky, tuše. Fixátory. Na rty pak balzámy, rtěnky, konturovací tužky…
Před líčením je třeba pleť klientky připravit. Očistit, hydratovat. Nanést bázi. A to vše na suchou i mastnou, respektive smíšenou pleť.
Kromě kosmetiky tvoří základ vašeho pracovního náčiní štětce. Ne že budete mít jeden na pudr, jeden na make-up, další na rty… Budete od každého druhu potřebovat několik kusů. A stejně jako kosmetika i štětce by neměly být nějaké obyčejné z drogerie. Budete na ně potřebovat dezinfekci a speciální mýdlo.
Je ještě spousta maličkostí, které vizážista potřebuje, ačkoli to nejsou přímo jeho nástroje. Vyplatí se mít po ruce micelární vodu – ne jako hlavní prostředek, ale jako pomůcku. Kosmetické tampony, papírové kapesníky, vatové tyčinky. Hygienické čelenky k zajištění vlasů klientky. Více než jedno zrcátko, větší i menší. Dezinfekci na ruce si nesmíte zapomenout aplikovat před každým líčením.
Pro představu se podívejte na základní výbavu štětců.
Souprava štětců (celkem nejméně 56ks):
- na make-up a tónovací krémy
- na pudr a tvářenku
- na korektor světlý i tmavší
- blendovací štětce
- tupovací štětce
- na obočí
- na oční stíny
- na oční linky
- na řasy
- na rty
- vějířový štětec
Praxe vám pak ukáže, co je třeba doplnit. Je tedy jasné, že zpočátku budete především investovat. Profesionální působení doplníte vizitkami, stránkami na facebooku, můžete si založit blog. Svou solidní a nákladnou výbavu musíte podepřít nemalou aktivitou. Takže – hlavu vzhůru a vykročte pravou nohou!